Opiekunowie i Instruktorzy


Młodzieżowa Szkółka Wędkarska przy Kole PZW nr 45 Kolejarz Stargard powstała w styczniu 2015 r. Spotkania szkółki odbywają się raz w miesiącu w ostatni piątek miesiąca oraz w piątki bezpośrednio przed zawodami organizowanymi przez Koło Kolejarz.

Zajęcia te realizowane są przez opiekuna szkółki instruktora kol. Emila Hołubowskiego oraz instruktora Mariusza Halczuka przy współpracy członków zarządu Koła Kolejarz. Zajęcia teoretyczne realizowane są w siedzibie Koła w sali metodycznej.

W ramach tego projektu, organizujemy wędkarskie zajęcia szkoleniowe dla zainteresowanych w naszej siedzibie, zajęcia instruktażowe do zawodów wędkarskich. Oferujemy udział w zawodach wędkarskich i opiekę instruktorów. 

Jako jedni z nielicznych posiadamy sprzęt do sportowego wędkarstwa rzutowego.

U nas możesz poznać podstawy wędkarstwa spinningowego, łowienie spławikowe (bat i odległościówka), łowienie z gruntu, sportowe wędkarstwo rzutowe, a w niedalekiej przyszłości i wędkarstwo muchowe.

Instruktorami i opiekunami są członkowie naszego Koła. Lekcje praktycznego wędkowania przeprowadzamy w ramach wspólnego wędkowania nad łowiskiem, które wspólnie z osobą zainteresowaną wybieramy oraz w ramach zawodów wędkarskich organizowanych przez nasze Koło. Mamy kilka niezłych miejscówek na lekcje wędkowania gdzie nie ma mowy o nudzie nad wodą. Dla osób nieposiadających jeszcze własnego sprzętu wędkarskiego, udostępniamy swój własny sprzęt. Jak też służymy radą przy zakupie, kompletowaniu własnego wyposażenia wędkarskiego. Mamy też osoby zajmujące się naprawą zniszczonego sprzętu. Czasami również w ramach możliwości ofiarowujemy jakiś sprzęcik wędkarski. Adres strony szkółki: www.stargard.wedkuje.pl

    Chętnych do wstąpienia do naszej szkółki zapraszamy po informacje do siedziby koła Kolejarz. 

       Członkowie naszej szkółki mogą uczestniczyć zarówno w olimpiadach wiedzy ekologicznej i wędkarskiej na szczeblu Koła, Okręgu PZW (wojewódzkich) i w zależności od osiąganych wyników na szczeblu ogólnopolskim.